Program "Mleko w szkole"

Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

Zdaniem dietetyków, mleko jest najłatwiej dostępnym źródłem wapnia, zawiera ono wszystkie potrzebne dla organizmu składniki m.in. białko, które jest podstawowym budulcem komórek i  kości.

Szkoła jako miejsce, w którym dziecko spędza dużo swojego czasu, odgrywa bardzo istotną rolę w kształtowaniu i propagowaniu tak ważnych idei jak właściwe odżywianie czy prowadzenie zdrowego trybu życia. Uczestnicząc w programie, placówka daje świadectwo swojego zaangażowania w proces prawidłowego rozwoju uczniów i wykształcania dobrych nawyków żywieniowych, które będą procentowały w ich dorosłym życiu.