Warsztaty w Banku Żywnosci

8 października br grupa uczniów naszej szkoły brała udział w warsztatach organizowanych przez Bank Żywności

oraz Urząd Marszałkowski w ramach Wielkopolskiego Tygodnia Przeciwdziałania Marnowaniu Żywności. Pani dyrektor zaznajomiła nas z funkcjonowaniem Banku Żywnosci. Dowiedzieliśmy się, że placówka pozyskuje żywność od producentów oraz z marketów, a następnie przekazuje do osób potrzebujących. Mieliśmy możliwość zaznajomienia się również z ogromnymi potrzebami społecznymi oraz skalą problemu, jakim jest marnotrawienie żywności. Poznaliśmy przyczyny powstawania odpadów, a także sposoby na ich wykorzystanie. Była tez szansa na praktyczne działanie. Wykorzystując pozostałości w lodówce zrobiliśmy przepyszną, zdrową nutellę (zdrową , bo z bananów i kakao J ), a także pastę z fasoli i pomidorów.To dobry pomysł na potrawy z resztek, które zostały w domu. Po pracy w kuchni przyszedł czas na spróbowanie swoich sił w sortowaniu żywności. Produkty przywiezione z marketów częściowo nie nadają się do spożycia. Zatem należało oddzielić świeże owoce i warzywa, od zepsutych. Te , które można zjeść trafią do osób żyjących na granicy ubóstwa.

Warsztaty w Banku Żywności były dla nas bardzo ciekawe i inspirujące. Na pewno teraz każdy z nas zastanowi się, zanim wyrzuci resztki z lodówki, przejrzałego banana lub miękkiego pomidora.