Międzynarodowy Dzień Drzewa

W czwartek, 10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa.

Wszystkie klasy I-III obejrzały ciekawe prezentacje związane z tym ważnym dla naszej planety świętem.

Kontynuując projekt „Z wartościami przez cały rok” tym razem rozmawialiśmy o życzliwości. Podjęliśmy się również wyzwań w ramach „Tygodnia życzliwości”. Nie będzie łatwo – trzymajcie za nas kciuki!

W tym dniu odwiedziły nas również dzieci wraz z wychowawcami z sąsiednich przedszkoli: „Wesołej Ludwiczki” i „Liczmanka”. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały przygotowanych prezentacji o Dniu Drzewa i informacji o życzliwości. Następnie wykonały „Drzewka pełne miłych słów”, które zabrały do swoich przedszkoli.

Wszystkie oddziały I – III przygotowały plakaty na których, z jednej strony znajduje się drzewko z życzliwymi tekstami, a z drugiej wiadomości związane z drzewami: klasa 1a – Co na daje drzewo?; kl. 1b – Przekrój drzewa; kl. 1c – Rodzaje drzew; kl. 2a – Mieszkańcy drzew; kl. 2b – Dlaczego liście żółkną?; kl. 3a – Budowa drzewa – nazwy w języku angielskim; kl. 3b – Drzewa zabytki.

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia naszych prac, które znajdują się w holu szkoły.