Konkursie Piosenki Poetyckiej

W sobotę 1 kwietnia dwie uczennice – Julia Gładkowska z kl. Vb i Zuzanna Dendzik z kl. VIa

reprezentowały naszą szkołę w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Poetyckiej „O poezję trzeba dbać” dla uczniów klas V i VI. Wraz z opiekunem p.Anną Niewiadomską udały się do Gimnazjum nr 20 w Poznaniu, które było organizatorem tego konkursu. Dziewczęta zaśpiewały ciekawe piosenki z tekstami nieżyjących już wybitnych postaci w świecie poezji i piosenki – Agnieszki Osieckiej („Okularników” wykonała Julia) i niedawno zmarłego Wojciecha Młynarskiego (Zuzia w piosence „Kocham cię życie”).

Konkurencja była niemała, a zróżnicowane utwory, głosy oraz trema i stres – na pewno nie sprzyjały występom młodych wokalistów. Nasze uczennice zaśpiewały jednak bardzo dobrze, a laureatką została Julia Gładkowska, która zajęła II miejsce!

Gratulujemy obu wokalistkom!!!