KLASA 6A W CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ

21 grudnia klasa 6a wybrała się na ciekawe spotkanie do Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu,

które działa przy poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Spotkanie prowadził pan Ziemowit Gólski, który po części teoretycznej o powstaniu i działalności Centrum, zaprowadził uczniów do sal praktycznych. Mogliśmy obserwować pacjentów (manekiny-roboty sterowane komputerowo), które zachowywały się jak autentycznie chorzy ludzie, mogliśmy posłuchać przez stetoskop oddechu lub bicia serca, przeprowadzić reanimację. Spotkanie z taką technologią było dla nas bardzo ciekawe. Wprawdzie projekt ten ma służyć kształceniu kadr medycznych, ale przecież kto wie? Może wśród nas jest właśnie przyszły student medycyny?