KONCERT W DK „JĘDRUŚ” - Wzór na utwór

 

Dnia 2 grudnia klasy IV i V uczestniczyły w kolejnym koncercie w Domu Kultury „Jędruś”.

Koncert zatytułowany „Wzór na utwór” prowadziła grupa muzyków z Fundacji „Fabryka Sztuki”, która udowodniła uczniom, że dzisiejsza muzyka młodzieżowa oparta jest na sprawdzonych schematach muzyki klasycznej. Dzieci dowiedziały się, z jakich elementów składa się muzyka, co to jest zdanie muzyczne i czy w muzyce potrzebne są matematyczne wzory? Miały okazję usłyszeć gitarę, instrumenty perkusyjne, fortepian oraz śpiew (sopran). Doznania słuchowe wzmacniały obrazy prezentacji multimedialnej.

Spotkania koncertowe w „Jędrusiu” są dla dzieci ciekawą lekcją muzyki, poznaniem jej „na żywo”, nic więc dziwnego, że uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie w nich uczestniczą - są jej wdzięcznymi odbiorcami.