„Poczuj ten klimat” - koncert

9 marca klasy V i VI naszej szkoły uczestniczyły w koncercie „Poczuj ten klimat” w Domu Kultury „Jędruś”.

W czasie koncertu można było usłyszeć piosenki z Kabaretu Starszych Panów w aranżacjach jazzowych, m.in. „Kaziu, zakochaj się”, „Herbatka”, czy „Piosenka jest dobra na wszystko”. Wykonawcami były młode wokalistki oraz pianiści z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia.

Przed koncertem uczniom naszej szkoły przybliżono postać wybitnej nieżyjącej już aktorki mieszkającej na osiedlu Armii Krajowej – Krystyny Feldman z okazji setnej rocznicy urodzin. Prezentację oraz konkurs związany z tą wybitną artystką poprowadził pan Rafał Piechota.

Spotkania z muzyką w pobliskim Domu Kultury zawsze należą do bardzo udanych, a ich zróżnicowanie może przybliżyć uczniom różne odsłony tej niesamowitej dziedziny sztuki pięknej.