The Bear Educational Theatre

17 lutego odwiedził nas The Bear Educational Theatre, który jest międzynarodowym teatrem wędrownym z siedzibą w Pradze.

Specjalizuje się on w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Nasi uczniowie w tym dniu przeżyli inną, nietypową lekcję języka angielskiego i mogli bawić się wspólnie z aktorami podczas przedstawienia.

Klasy III oraz IV zabraliśmy wspólnie z Jackie do świata Olbrzymów na przedstawienie „Jackie and the Horrible Family” podczas którego Jackie wraz z przyjaznymi olbrzymami próbowała pomóc swoim kłócącym się rodzicom. 

Klasy V podczas przedstawienia „Aliens save the Planet” miały okazję poznać przybyszów  z innej planety, którzy podkreślali jak ważne jest dbanie o naszą planetę, a przy okazji przypomnieli naszym podopiecznym zasady tworzenia czasu Present Simple.

Klasy VI zostały natomiast zaangażowane w zagadkę detektywistyczną podczas spektaklu  „The Detectives”. Wspólnie z aktorami wcielili się w detektywów, by odkryć zbrodnię i jej motywy. Nasi uczniowie z pomocą aktorów wyrażali swoje opinie po angielsku i wspólnie doszli do rozwiązania zagadki.

Wszyscy uczniowie entuzjastycznie przyjęli przedstawienia i bardzo dobrze bawili się podczas teatralnej lekcji języka angielskiego.

Mamy nadzieję, że w przyszłych latach Teatr ponownie zawita do naszej szkoły i ponownie wspólnie pouczymy się języka angielskiego.