Jasełka pt. ”Oszaleli Anieli” dla klas IV VI

22 grudnia 2015 roku odbyło się przedstawienie jasełkowe pt.”Oszaleli Anieli” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego „Antidotum”, prowadzonego przez Joannę Frączek - Kozłowską i chóru pod przewodnictwem Anny Niewiadomskiej.

Przedstawienie rozpoczęło się krótkim kolędowym koncertem flażoletowym, następnie usłyszeliśmy piosenkę świąteczną „Oszaleli Anieli”, przy której pięknie tańczyły uczennice przebrane za aniołki. Potem aktorki przeniosły nas do wnętrza współczesnego domu, byśmy mogli przysłuchiwać się różnym poglądom na temat obchodzenia tradycji świąt Bożego Narodzenia i ich istoty. Spór sióstr   (w tych rolach świetne : iMarta Gładyś i Wiktoria Krzyżaniak z VIa) został zażegnany dzięki ich mamie granej przez rewelacyjną aktorsko Julię Królikowską , także z VIa.

Następnie scena przedstawiała realia Betlejem - mogliśmy oglądać wędrówkę Maryi ( Natalia Kisser z VIb) i Józefa ( Staszek Namysł z VIa) w poszukiwaniu domu, właścicielkę gospody (bardzo przekonująca Aleksandra Trzmiel z VIa) i mieszkankę Betlejem ( w tej roli Nicole Jóźwiak   z VIa), które nie przyjęły do swoich domów Świętej Rodziny. Obejrzeliśmy także sceny, które działy się przy stajence, np. przybycie do Jezusa Trzech Króli ( w tych rolach: Wojciech Jacewicz i Antoni Martinek z VIa oraz Krzysztof Noske z VIb).

   Poszczególne fragmenty przedstawienia były wzbogacone kolędami takimi jak: ”Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu szkolnego chóru.

Wzruszającym momentem było składanie życzeń nauczycielom oraz uczniom przy pięknej piosence „Znak pokoju”, zaśpiewanej przez wszystkich występujących,

   Jasełka zakończyły się recytacją skłaniającego do refleksji nad świątecznym czasem,utworu  ks. Jana Twardowskiego pt. „Wiersz staroświecki”, następnie wszyscy aktorzy zaśpiewali radosną piosenkę „Kto wie” i zaczęli obrzucać widzów sztucznym śniegiem , porywając wszystkich do wspólnej zabawy. Aktorów i chór nagrodzono gromkimi brawami.

   Dziękujemy wszystkim występującym , także tym, których imiona i nazwiska nie zostały wymienione.

                                                                               Opracowanie: Joanna Frączek - Kozłowska