Cześć, nazywam się Jowita Nowicka, mam 12 lat. Moja pasją jest plastyka, a szczególnie szkicowanie, akwarela, malarstwo, rysowanie. Dzięki malowaniu odkryłam swoją życiowa pasję. Aktualnie rysuję codziennie, dzięki temu mogę odkryć w sobie artystę, moje przemyślenia oraz wizje. Od I klasy uczestniczę w kole plastycznym, gdzie bawimy się sztuką. Zdobyłam wiele nagród, także I miejsca w konkursach międzyszkolnych. Uważam, że plastyka to bardzo fajna pasja – pozwala człowiekowi puścić wodze fantazji, próbować nowych stylów i technik, eksperymentować z gamą barwną.

Cześć! Na imię mi Antonina, w skrócie Tosia. Dbam o swoją przyszłość więc uczę się wytrwale. W wolnych chwilach czytam książki, najchętniej fantsy. Bardzo lubię zajęcia sportowe szczególnie narciarstwo i siatkówkę. Sprawia mi radość gdy mogę pomagać innym. Najlepiej odpoczywam słuchając dobrej muzyki lub grając w gry planszowe.

Muzyka jest moją pasją właściwie od zawsze, jednak swoim hobby poważnie zajęłam się dopiero w szkole podstawowej. Szczególną uwagę poświęciłam śpiewaniu w klasach starszych: zaczęłam śpiewać w szkolnym zespole wokalnym, w którym uczestniczyłam później całe trzy lata. Miałam okazję poznać wiele ciekawych utworów i technik śpiewu. Wtedy wybrałam już sobie odpowiadający mi repertuar, zaczęłam częściej słuchać muzyki, miałam ulubionych wykonawców i piosenki. Mogłam się sprawdzać na występach oraz szkolnych przeglądach piosenki. Dodatkowo rozpoczęłam naukę gry na gitarze, co stało się to moim nowym zainteresowaniem, dlatego uczę się do dziś. Uważam, że muzyce zawdzięczam wiele, mogę przy niej odpocząć, wyciszyć się, a poza tym śpiew sprawia mi po prostu wielką przyjemność. Doskonale bawiłam się mogąc rozwijać swoją pasję w szkole podstawowej i mam nadzieję, że podczas dalszej edukacji, pośród wielu zajęć, znajdzie się trochę miejsca na muzykę.

Nazywam się Julia Gładkowska jestem uczennicą klasy 4b należę do Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego "Cepelia - Poznań".

Dwa razy w tygodniu uczestniczę w kilkugodzinnych zajęciach, gdzie uczę się tańców ludowych, gry na flecie i okarynie oraz śpiewu. W maju 2016 brałam udział w festiwalu w Bułgarii, a obecnie jestem uczestnikiem VII Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Kids Fun Folk 2016r w Poznaniu i okolicach organizowanym przez Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej "Otwórz się na folklor".