Kalendarz imprez i uroczystości

 W ROKU SZKOLNYM 2017/2018


WRZESIEŃ:

  • Inauguracja roku szkolnego /M. Hajduk/   
  • Konkurs plastyczny „Wakacyjne wspomnienia” /R. Witkowska–Frąszczak, J. Tunkiel, A. M. Tomala–Krupińska, S. Maik/
  • Międzynarodowy Dzień Kropki /A. Feder, K. K.. Karnicka, A. Michałowicz/  
  • Wybory do Samorządów klasowych i SU /SU, A. Niewiadomska/
  • Akcja „Sprzątanie Świata”  /SU A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Apel inauguracyjny SU /SU A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia /A. Feder, K. K.. Karnicka, A. Michałowicz/ 
  • „Dzień Chłopca” - dyskoteka /wychowawcy klas I-VII, OP/ 
  • Dzień Języków Obcych  /E. Kręgielska – Carlton, I. Brózda, K. Szulc/ 
  • „Bezpieczna droga do szkoły” - pogadanki /K. Karnicka/ 
  • Akcja charytatywna „Pomóż i ty” /SU,   A. Niewiadomska/
  • Książka na wakacje - konkurs na recenzję kl. VII /poloniści/ 
  • Wycieczka na składowisko śmieci – kl. IV /n-le przyrody/ 
  • Wystawy prac plastycznych: Eko –zabawki, /S. Maik/
  • Nauczyciele czytają uczniom - kl .I - IV /całoroczna akcja; wychowawcy klas i poloniści/
  • Noc Naukowców / K. Włodarczyk - Jur/

PAŹDZIERNIK:

  • Światowy Dzień Muzyki kl. IV - VII /A. Niewiadomska/
  • Światowy Dzień Drzewa /N. Namysł, J. Tunkiel/
  •  Pasowanie na ucznia /K. Karnicka, Feder/ 
  • Życzenia z okazji Święta KEN – spotkanie z nauczycielami /Woszczak, SU i MSU, A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Międzynarodowe Święto Bibliotek – wystawa „Pisarze i poeci w karykaturze” /A. Ziołek, T. Szafrańska/
  • Liga ort (raz w miesiącu) /poloniści/
  •  Dzień Warzyw /K. Karnicka, A. Feder/
  •  Dzień Marchewki /SU/
  • Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Magiczne drzewo” /I.Ochal/
  •  Warsztaty orgiami dla dzieci i rodziców ze świetlicy /OP, R. Frąszczak - Witkowska, J. Tunkiel/
  • Halloween kl. I - III /I. Brózda, K. Szulc, SU/
  •  Piszę i mówię poprawnie – cykl lekcji ze słownikami /A .Ziołek/ 
  • Liga Ortograficzna klasy II - III (raz w m-cu) /wychowawcy klas II-III/
  • Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny kl. II, III /A. Feder/ 
  • Konkurs misyjny - "Mój szkolny kolega" /D. Nowak/ 
  • Polsko - węgierska akcja "AWARD 1956"kl. IV - VII /J. Behrendt/

LISTOPAD:

  • Święto Niepodległości –konkurs pieśni patriotycznych /A. Niewiadomska/
  • Obchody 11 Listopada, wyjście pod pomnik Powstańców Wielkopolskich /S. Brambor, A. Puzowska/
  • Konkurs na okolicznościową gazetkę klasową - kl. III /M. Hajduk/
  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka /SU, MSU A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik /H. Ławicka/
  • Dzień Życzliwości i Tolerancji /SU, MSU/
  • Wieczór Andrzejkowy klasy I-III; IV -VII /wychowawcy klas; A. Niewiadomska, SU/
  • Światowy Dzień Pluszowego Misia – kl. I - VII /SU, MSU – A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas: I,II,III i dla dzieci ze świetlicy /M. Hajduk, M. Tomala, I. Ochal/
  • Konkurs pieśni patriotycznych kl. IV - VII /A. Niewiadomska/
  • Ogólnopolski konkurs w słuchaniu ze zrozumieniem The Bat Kid /K. Szulc/
  • Konkurs informatyczny Bóbr /J. Behrendt/
  • „Piszemy listy do św. Mikołaja /I. Brózda/
  • Śniadanie daje moc – kl. I - III /A. Feder/
  • Listopad Poetycki /A. Ziołek, T. Szafrańska/
  • Alfik matematyczny /E. Carlton, H. Ławicka/
  • Woj. Konk. Języka Polskiego. – etap szkolny kl. IV - VII /M. Kołodziejczyk/
  • Woj. Konkurs Mat.– etap szkolny kl. IV - VII /V. Glabus - Bociąg/
  • Woj. Konkurs J. Angielskiego– etap szkolny kl. IV - VII /E. Kregielska - Carlton/
  • Jesienne liście - konkurs plastyczny kl. IV - VII /S. Maik/
  • Książka na święta - konkurs polonistyczny kl. IV - VII /M. Bromberek/
  • Świetlicowy konkurs "Barwy jesieni" /A. Baranowska/

GRUDZIEŃ:

  • Ozdoba świąteczna - konkurs plastyczny kl. IV - VII /S. Maik/  
  • Konkurs English High Flier /E. Carlton/
  •  „Złota żabka” - mat., j. polski /B.Klój, E. Woszczak/ 
  • Konkurs czytelniczy „W zaczarowanym świecie Narnii" kl. IV /A. Ziołek, p. T. Szafrańska/ 
  • Konkurs na szopkę betlejemską kl. IV - VII /D. Nowak, S. Maik/
  •  Dzień Św. Mikołaja /SU, MSU, A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  •  Mikołajki w naszej klasie /wychowawcy klas I-VI/
  •  „Ozdoby świąteczne” – warsztaty dla dzieci i Rodziców ze świetlicy /M. Jurga/
  •  Udział w akcji charytatywnej „Góra grosza" /B. Klój, J. Karnicka/ 
  • Konkurs na świąteczne wypieki, kiermasz ozdób świątecznych /SU, A. Niewiadomska/
  •  Gwiazdka dla uczniów klas I -III /SU, A. Niewiadomska/
  • Ozdoby świąteczne – konkursy plastyczny kl. IV - VII /A. Niewiadomska/
  •  Tradycje Bożonarodzeniowe w Polsce i w krajach anglojęzycznych /E. Carlton/
  • Jasełka kl. I –VII /K. Ceyza, A. Michałowicz, K. Wolniewicz, D. Nowak, A. Niewiadomska/
  • Koncert kolęd, kl.0 - III /K. Ceyza, A. Puzowska, I. Brózda/
  •  Klasowe spotkania opłatkowe /wychowawcy klas/ 
  • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny"Anioł" /A. Baranowska/
  •  Szkolny Konkurs Matematyczny kl. VI i IV /V. Bociag, B. Klój
  • Koncert kolęd - kl. IV - VII /A. Niewiadomska/ 
  • Konkurs czytelniczy „W Bullerbyn jest wesoło" kl. III /A. Ziołek, T. Szafrańska/ 
  • Akcja dyplomowa 150. rocznica śmierci J. Piłsudskiegoi /J. Behrendt
  • Międzynarodowa Akcja "Godziny kodowania" /J. Behrendt, K. Żurczak/

STYCZEŃ:

  • Bezpieczne ferie – spotkanie ze Strażą Miejską , kl. I - III /K. Karnicka/
  • Zabawy karnawałowe kl. IV-VII /wychowawcy klas/
  • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej i w oddziale przedszkolnym i w kl. II /M. Jurga, I. Ochal, wychowawcy/
  • Znani Wielkopolanie - wystawa /S. Brambor, A. Puzowska/
  • Apel podsumowujący I semestr /SU A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Konkurs na plakat reklamujący książkę – kl. IV - VII /K. Żurczak/
  • Spotkanie z dyrekcją szkoły /SU, A. Niewiadomska/
  • Ogólnopolski Konkurs Eko-planeta i Geo-planeta /J. Kardacz, B. Sankowska/
  • Konkurs mitologiczny - kl. V /A. Ziołek, T. Szafrańska/
  • Konkurs czytelniczy „Zaczarowana zagroda” /A. Ziołek, T. Szafrańska/
  • Międzynarodowy Konkurs Generalski poświęcony Kazimierzowi Raszewskiemu /J. Behrendt/

LUTY:

  • Tydzień kultury hiszpańskiej /K. Szulc/
  • Konkurs fot. „Zima w obiektywie” /S. Brambor/ 
  • Konkurs czytelniczy "Do you know this book" /E. Carlton/ 
  • Światowy Dzień Kota /SU, S. Brambor/ 
  • „Dzień czerwonego serduszka” - Walentynki/SU, MSU A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Dzień Bezpiecznego Internetu /J. Behrendt/ 
  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Strofy o moim mieście” kl. III /H. Ławicka K. Ceyza/ 
  • Baliki w kl. I - III /wychowawcy/ 
  • Międzyszkolny konkurs wiedzy o Poznaniu, kl. II /M. Hajduk, A. Feder/ 
  • Drzwi Otwarte/D. Paech, wszyscy nauczyciele/ 
  • Konkurs czytelniczy ze znajomości lektur - kl. VII /A. Ziołek/
  • Konkurs wiedzy „Chopin jego muzyka” kl. VI /A. Niewiadomska/

MARZEC:

  • Konkurs na projekt okładki do książki kl. IV - VII /A. Niewiadomska/
  • Przedszkolacy w szkole /K. Karnicka, A. Feder/ 
  • Konkurs literacki w SP 34 /poloniści
  • Szkolny konkurs ekologiczny /J. Kardacz, B. Sankowska
  • Pierwszy Dzień Wiosny /A. Niewiadomska, K. Ceyza, I.Brózda
  • Szkolny etap konkursu „Pitagorasek” kl. I II /H. Ławicka
  • Szkolny finał ligi ortograficznej /E. Woszczak
  • Konkurs biblijny – kl. IV -VII /D.Nowak
  • Szkolny etap GŻEGŻÓŁKI /A. Michałowicz
  • Konkurs mat. „Kangur’ /B. Klój
  • Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii kl. IV - VII /K. Szulc/ 
  • Afryka Kazika – konkurs czytelniczy /A.Ziołek, T. Szafrańska/ 
  • Warsztaty chemiczne kl. VII /M. Piasecka/ 
  • Wiersze E. Waśniowskiej – konkurs recytatorski /A. Ziołek/ 
  • English Ace kl. V - VII /E. Carlton
  • „Dzień kobiet” /SU A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Wielkanocny konkurs plastyczny kl. IV - VII /S. Maik/ 
  • Obchody Dnia św. Patryka /E. Carlton, K. Szulc/ 
  • Międzynarodowy Dzień Teatru /M. Bartz/ 
  • Międzynarodowy Dzień Wody /MSU/ 
  • Lekcja z PLUSKIEM /K. Karnicka/  
  • Ogólnopolski konkurs ZUCH /K. Karnicka, I.Brózda/ 
  • Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia Kl. II, III /J. Tunkiel, N. Namysł/ 
  • Szkolny Test Samochodowy klas II i III /N. Namysł, J. Tunkiel
  • Konkurs Logopedyczny kl. IV - VII /S. Łaszkiewicz, R. Żołędziowska/ 
  • Dzień Muffinki /SU/

KWIECIEŃ:

  • Afryka Kazika – konkurs czytelniczy /Ziołek, T. Szafrańska/ 
  • Konkurs na projekt okładki do książki kl. IV - VI  /S. Maik/ 
  • „Zając dla klas 0 – III” /SU A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder
  • Sprzątanie Poznania /SU A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder/
  • Światowy Dzień Zdrowia – „pod zdrową 7” /A. Niewiadomska, K. Karnicka, A. Feder
  • Konkurs plastyczny „Rzeźby z warzyw” kl. IV - VII /A.Niewiadomska
  • "Time for s story" - czytamy w języku angielskim; kl. IV - VII /E. Carlton/ 
  • Konkurs o Janie Pawle II - kl. IV - VII /D. Nowak/ 
  • Dzień Ziemi  /K. Karnicka, A. Feder, B. Sankowska, J. Kardacz, SU/ 
  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich /A. Ziołek, T. Szafrańska/ 
  • „Nie jesteśmy sami „ – konkurs plastyczny kl. IV - VII /A. Niewiadomska/ 
  • Szkolny konkurs logopedyczny kil. I - III /S. Łaszkiewicz, R. Zołędziowska/ 
  • Łamigłówki dla przedszkolaków i pierwszaków /M. Tomala, M. Hajduk, R. Witkowska-Frąszczak/ 
  • Turniej matematyczny kl. V i IV /V.Bociąg, B. Klój
  •  Konkurs historyczno-polonistyczny „Zamek Przemysława” kl. VI - VII /S. Brambor/ 
  • Konkurs pięknego czytania /E. Woszczak/ 
  • Mistrz Rachunków /V. Bociąg/ 
  • Festiwal Nauki /M. Piasecka/ 
  • Afryka Kazika - konkurs czytelniczy /A. Ziołek, T. Szafrańska/ 
  • Wielkanocny kiermasz charytatywny /SU/ 
  • Tolerancja - warsztaty kl. IV - VII /S. Łaszkiewicz, A. Puzowska/ 
  • Być patriotą kl. VI /S. Brambor, wychowawcy/

MAJ:

  • Apel z okazji Święta 3 - Maja /S. Brambor, M. Bromberek, A. Niewiadomska
  • Znajdź właściwe rozwiązanie - warsztaty /J. Kardacz, B. Sankowska
  • Konkurs poetycki „Życzenia dla mamy” /K. Karnicka, A. Feder
  • Dzień Rodziny w świetlicy szkolnej i w klasach /Nauczyciele świetlicy, wychowawcy/ 
  • Konkurs fotograficzny "Chwalę Ciebie, Panie" /D. Nowak/ 
  • Rajd rowerowy z okazji „Imienin Patrona” /SU, S. Brambor/ 
  • Akcja dyplomowa poświęcona Patronowi Szkoły /J.Behrendt/ 
  • Pasowanie na czytelnika kl. I /K. Ceyza, biblioteka
  • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny kl. IV – VII /M. Kołodziejczyk
  • Międzyszkolny Finał Ligi Ortograficznej kl. III /A. Feder, M. Tomala
  • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny kl. III w SP 20 /H. Ławicka/ 
  • Konkurs fotograficzny "Rodzinne selfie" kl. IV - VII / SU A. Niewiadomska/ 
  • Dzień Rodziny /  SU, MSU A. Niewiadomska, /K. Karnicka, A. Feder/ 
  • Ilustracja do ulubionej książki lub wiersza - kl. I /A. Ziołek, T. Szafrańska
  • Konkurs piosenki polskiej i angielskiej /K. Ceyza, I. Brózda/ 
  • Lekcja przyrody w Jeziorach kl. V /J. Kardacz, B. Sankowska
  • Festiwal Techniki /K. Włodarczyk-Jur
  • Konkurs historyczny -II wojna światowa /S. Brambor/ 
  • Plastyczny konkurs logopedyczny - kl. I - III /S. Łaszkiewicz, R. Żołędziowska/ 
  • Festyn szkolny - OP - kl. I - VII /nauczyciele wf, wych./

CZERWIEC:

  • Dzień Dziecka – kl. I - III /wychowawcy/
  • Dzień rodziny w oddziałach przedszkolnych i w klasach /wychowawcy/ 
  • Akcja „Bezpieczne wakacje nad woda, w górach i w mieście” /K. Karnicka
  • Zakończenie roku szkolnego/wychowawcy/