We wrześniu 2006 r. nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa  na realizację pilotażowego Programu e -szkoła. Jesteśmy jedną z pierwszych  szkół Wielkopolski, a pierwszą w Poznaniu, w których wdrożono nowoczesne rozwiązania techniczne obejmujące: sieci radiowe, komputery przenośne i inne urządzenia multimedialne służące nauczycielom w dydaktyce i zarządzaniu procesem kształcenia na poziomie lekcji i oddziału szkolnego.

Kategoria Wiarygodna Szkoła Podstawowa jest Programem, który wyróżnia te szkoły podstawowe, które przede wszystkim spełniają wysokie standardy edukacyjne. Są to szkoły, które mogą pochwalić się ciekawą bazą dydaktyczną ale także w pełni zapewniają bezpieczeństwo swoim uczniom, tak ważne dla każdego rodzica.

ws certyfikat A4 2013 2014 101100135

Od wielu lat szkoła bierze udział w kolejnych  edycjach  "Szkoły bez Przemocy" . W czerwcu  w ramach obchodów "Ogólnopolskiego Dnia Szkoły bez Przemocy" realizujemy różne projekty np.: "Poszukiwacze przygód - nasze spotkania z książką
i filmem"(2009r.),  " Turystyka - sport i rekreacja; jak bezpiecznie spędzić czas?"(2010),  "Trzymaj formę - Stawiamy na rodzinę"(2011r.),  "Kibicuję grze fair play"(2012r.) oraz " Nasze sportowe pasje i talenty" (2013r.). Działania te wpływają na poprawę bezpieczeństwa w szkole. Przyczynia się do tego także monitoring funkcjonujący od kilku lat.
19 VI 2009 roku otrzymaliśmy certyfikat „ Szkoła bez przemocy” w ramach Ogólnopolskiego projektu społecznego pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Jesteśmy jedną z pierwszych poznańskich szkół podstawowych należących do European Schoolnet – posiadamy certyfikaty potwierdzające przynależność do sieci szkół europejskich!
Z Brukseli otrzymaliśmy podziękowanie za wkład w nauczanie o Europie przy wykorzystaniu nowych technologii informacyjnych