Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najbardziej kreatywną klasową choinkę.  Komisja,  w skład której weszli p.K.Wolniewicz, p.S.Łaszkiewicz  oraz przewodniczący SU Dominik Wojtysiak i zastępca Małgosia Leitgeber oceniały ogólne wrażenie,  pomysł oraz wykonanie. Najbardziej spodobała nam się choinka klasy 5d, która była wykonana całkowicie samodzielnie i wymagała zaangażowania wielu osób. Drzewko świąteczne klasy 6a miało na celu przybliżenie pasji jej uczniów, a klasa 5d zaprezentowała bezpieczną choinkę, udekorowaną w znaki odblaskowe.

Zatem:
I m zdobyła klasa 5d
IIm klasa 6a
III m klasa 5c
Zwycięzcom gratulujemy!
Więcej informacjiKreatywna Choinka - konkurs Samorządu Uczniowskiego
  1. Miejsce   Michał Pasierbek SP 89
  2. Miejsca :
  •  Anna Biskupska klasa 1 „b” SP 18
  • Monika Waluszyńska SP 65
  •  Waleria Szostak SP 5
  1. Miejsca :
  •  Kamila Burkiciak kl 1 „b
  •  Tomasz Smagacz SP 89

WYRÓŻNIENIE :

Zofia Struk SP 2 w Zalasewie

25 listopada swoje święto obchodzi ulubiona przytulanka , największy przyjaciel dzieci-Pluszowy Miś.  Z tej okazji odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-8.

I miejsce zajęła Małgosia Welc z klasy 6a, a wyróżnieni zostali: Maja Nowak 5a, Letycja Leniec i Liwia Tomiak z 5a, Jan Rajczak z klasy 4a , Maurycy Rusiecki z 5a.
Zwycięzcom gratulujemy !
Więcej informacjiNajwiększy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Konkursie Plastycznym "Rysunek o Białej Lasce" zorganizowanym przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych i współfinansowanym ze środków Miasta Poznania. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział, a klasy nagrody zbiorowe. 11 uczniów nagrodzono dyplomem laureata. Są to:
Zofia Kowalik, Stefania Majewska, Maja Wełniak, Oliwia Kegel, Łukasz Kubeczak z klasy I A; Olga Białas, Oliwia Krukowska, Anna Biskupska z klasy I B oraz Filip Trzmiel, Wiktoria Dudkowska i Gabriel Kociołek z klasy I C. Gratulacje!

W listopadzie odbył się szkolny konkurs plastyczny „Nie jesteś sam – gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem”. Uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat gatunków zwierząt oraz zdolności plastyczne. Na rysunkach pojawiły się pandy (w różnych technikach plastycznych), koń Przewalskiego, wilk, przedziwny płaz słodkowodny ambystoma meksykańska, a także groźniejsze gatunki jak rekin biały czy drapieżny ptak harpia wielka.

Miło nam poinformować, że

• I miejsce zdobyły Małgosia Welc z kl. 6a i Małgosia Felińczak z kl. 5d,
  • II miejsce – Dagmara Świerkowska z kl. 7c i Mikołaj Czechowski z kl. 4b,
  • III miejsce – Michał Dobicki z kl. 6a oraz
  • wyróżnienia – Nadia Buchert z kl. 4a, Natalia Nagła z kl. 8c i Ania Długiewicz z kl. 8c.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacjiKONKURS PLASTYCZNY „NIE JESTEŚ SAM – GATUNKI ZWIERZĄT ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM”

Szkoła Podstawowa nr 19 w Poznaniu zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Las i jego warstwy". Wzięły w nim udział 4 uczennice naszej szkoły:
Sonia Kalińska z II B - II miejsce
Maja Błaszczyk z III B - II miejsce