26.09 startowaliśmy w Mistrzostwach Poznania w sztafetowych biegach przełajowych.

W zawodach wzięło udział 36 uczniów naszej szkoły. Najlepiej wypadła reprezentacja rocznika 2006.Nasz zespół w stawce 30 szkół z dobył 2 miejsce.

Wicemistrzyniami Poznania są:

• Martyna Piwchowiak 6a
  • Wiktoria Leniec.           6a
  • Małgorzata Leitgeber 6a
  • Inez Byttner.                 6a
  • Zuzanna Bociąg.         6a
  • Aleksandra Kozińska. 6a
  • Hanna Ziarkiewicz.     6c
  • Anna Długiewicz.         7c

11 IX 2018 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny "Wakacyjne wspomnienia" dla OP i klas 1-3. Wzięło w nim udział łącznie 65 dzieci. Wyróżnione prace:

1. Kowalik Zofia (OP)
  2. Krzyżanek Jaśmina (OP)
3. Stachowiak Maja (OP)
4. Sosnowski Wojciech (Ia)
5. Zajdel Klaudia (Ib)
6. Łączka Patrycja (Ib)
7. Haba Michał (Ib)
8. Biedziak Weronika (IIa)
9. Kaźmierczak Marta (IIa)
10. Palacz Zofia (IIa)
11. Łątka Wojciech (IIa)
12. Tórz Liliana (IIa)
13.Buchert Nadia (IIIa)
14. Strączkowska Maria (IIIa)
15. Strączkowska Antonina (IIIa)
16. Jur Antonina (IIIb)

Gratulujemy autorom wyróżnionych prac. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

W czwartek, 20 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział Turnieju "W dwa ognie" rocznik 2008, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2, w ramach Ratajskich Igrzysk Olimpijskich RIO 2018. Rywalizowało ze sobą 7 reprezentacji ratajskich szkół podstawowych.
Dziewczęta: Magdalena Leitgeber klasy IVC, Agata Kurowska i Wiktoria Stachowiak z klasy IVD, Julia Mikołajczak z klasy VA i Gabriela Ostrowska z klasy VB oraz chłopcy: Adam Szrejter z klasy VA, Grzegorz Wawrzyniak, Mateusz Szymczak i Maurycy Rusiecki z klasy IVA, Daniek Gołębiewski z klasy IVC zajęli III miejsce.