W związku ze strajkiem  finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Poznania zostanie przeniesiony na 9 maja na godz. 15.00. Odbędzie się on  - tak jak było zapowiedziane – w Szkole Podstawowej nr 18.

Etap rejonowy

4 kwietnia 2019r. odbył się I etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego – kl. IV – VIII. Z rejonu Szkoły Podstawowej nr 18 do finału komisja zakwalifikowała osoby o następujących numerach:

Kl. IV

nr 5, nr 6, nr 7

Kl. V

nr 1, nr 5, nr 6, nr 8, nr 9,

Kl. VI

nr 1, nr 5, nr 6, nr 8,

Kl. VII

nr 1, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7

KL.VIII

nr 1, nr 2, nr 8, nr 9

Gratulujemy finalistom i zapraszany do udziału w finale, który odbędzie się 09 maja 2019r. o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej nr 18.

Informujemy !

W związku z niską frekwencją klasa pierwsza sportowa w roku szkolnym 2019/20120 nie zostanie utworzona. Dzieci zostaną przeniesione do klasy ogólnodostępnej.

"KAŻDA ŻYCZLIWIE WYCIĄGNIĘTA RĘKA,
UŚMIECH NA TWARZY,
DROBNY GEST WSPARCIA,
TO PRZECIEŻ TAK MAŁO,
A TAK WIELE ZNACZY
W SZAREJ RZECZYWISTOŚCI"

Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 18 w Poznaniu dziękują Wszystkim za towarzyszenie nam w dniach strajku.

Jesteśmy wdzięczni za wyrozumiałość, słowa i gesty poparcia.

W dniach 27.03 - 29.03.2019 świetlica szkolna i oddział przedszkolny pracuje normalnie.

REKOLEKCJE klasy 0-III

27.03 (środa)

godz. 9.00-10.00- kościół kl. 0-III

godz. 10.30-11.30- konkurs piosenki 0-III

28.03 (czwartek)

godz. 9.00-10.00- kościół kl.0-III

godz. 10.30-11.15-pasowanie na czytelnika kl. Ia

godz.11.15-12.00 – pasowanie na czytelnika kl. Ib

Klasa I – film „Odlot”.

godz. 10.30-12.00 kl. II a i b – film „Objawienia Maryjne – Fatima, Lourdes, Guadelupe”

godz. 10.30-12.00 kl. III a i b – film „Największy z cudów”

29.03 (piątek)

godz.10.00 – Msza św.

REKOLEKCJE KLASY IV – VI

27.03. – 29.03.2019 r.

ŚRODA 27.03.2019 R.

Spotykamy się o godz.9.00 w szkole: projekcja filmu (każda klasa w swojej sali)

Godz. 10.00 – 10.15 – przerwa śniadaniowa

Godz.10.30 – 11.30 - nauka rekolekcyjna w kościele

 

CZWARTEK 28.03.2019 R.

Spotykamy się o godz.9.00 w szkole: przejście do wyznaczonej sali na spotkanie  z zaproszonymi gośćmi.

Klasy IV - mała sala gimnastyczna – spotkanie z zaproszonymi gośćmi

Klasa V - sala lekcyjna – klasa V a , V b sala 200, klasa V c , V d sala 208 – spotkanie z zaproszonymi gośćmi

Klasy VI – sala 200 – spotkanie z zaproszonymi gośćmi

Godz. 10.00 – 10.15 – przerwa śniadaniowa

Godz.10.30 – 11.30 - nauka rekolekcyjna w kościele

 

PIĄTEK 29.03.2019 R.

Zbiórka w szkole ok. godz.9.40

Godz.10.00 – udział we Mszy św. w kościele ( powrót do szkoły ok.10.15 -10.30 )

 

REKOLEKCJE KLASY VII – VIII

ŚRODA 27.03.2019 R.

Spotykamy się o godz.10.30 w szkole: projekcja filmu (każda klasa w swojej sali)

Godz. 11.30 – 11.45 – przerwa śniadaniowa

Godz.12.00 – 13.00 - nauka rekolekcyjna w kościele

 

CZWARTEK 28.03.2019 R.

Spotykamy się o godz.10.30 w szkole -przejście do wyznaczonej sali na spotkanie   z zaproszonymi gośćmi.

Klasy VII – sala 208

Klasy VIII – sala 200

Godz. 11.30 – 11.45 – przerwa śniadaniowa

Godz.12.00 – 13.00 - nauka rekolekcyjna w kościele

 

PIĄTEK 29.03.2019 R.

Zbiórka w szkole ok. godz.9.40

Godz.10.00 – udział we Mszy św. w kościele( powrót do szkoły ok.11.15 -11.30 )

Wydarzenie Data Osoba odpowiedzialna
I etap i finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego kl. IV – VIII

04.04. godz. 15.00 (mała sala)

25.04. godz. 15.00

M. Kołodziejczyk
Szkolny finał konkursu ort. GŻEGŻÓŁKA 26.04. A. Michałowicz
Konkurs plastyczno - literacki.”Moja przygoda na zamku Przemysława ” kl. V, VI      do  końca kwietnia S. Brambor
Co to znaczy być patriotą? do końca kwietnia S. Brambor, Ł. Minecki
Konkurs fotograficzny o Ratajach - kl. IV - VIII do końca kwietnia A. Bartecka
Konkurs o Janie Pawle II    KL. IV - VIII 26.04. D. Nowak
Wiosenny konkurs pięknego czytania - świetlica 22.04. wych. św.
Świetlicowy turniej gry w "Chińczyka" 30.04. A. Baranowska
Świetlicowy konkurs na kartkę świąteczną 12.04. I. Ochal
Konkurs czytelniczy "Afryka Kazika" kl. IV 29.04. A. Ziołek, T. Szafrańska
Warsztaty wielkanocne w świetlicy 5.04. A. Baranowska
Warsztaty wielkanocne w OP 17.04. R. Witkowska, N. Namysł
Sprzątanie miasta Poznania 5. 04 SU
Konkurs logopedyczny "Językowe łamańce" kl. IV - VI 30.04. S. Łaszkiewicz, R. Żołędziowska
Turniej koszykówki dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły   T. Cichocki, J. Cichocka
Wydarzenie Data Osoba odpowiedzialna
Woj. konkurs wiedzy o J. Piłsudskim 19.03. J. Behrend,
Międzyszkolny konkurs matematyczny „Kangur” kl. III - VII 21.03. B. Klój
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „English Ace” kl. IV – VII 6. 03. K. Szulc
Ogólnopolski Konkurs logicznego Myślenia kl. I - III 1.03. J. Tunkiel, N. Namysł
Szkolny etap GŻEGŻÓŁKI kl. I -III cały miesiąc A. Michałowicz
Szkolny etap PITAGORASKA  kl. III 16.03. H. Ławicka
Szkolny finał ligi ortograficznej    kl. IV – VIII 29.03. E. Woszczak
Zimowy konkurs ort. kl. II i III 8.03. M. Hajduk, A. Grzelka
Świetlicowe kręcenie hula - hopem 20.03. M. Hajduk, A. Grzelka
Gra dydaktyczna "Witaj wiosno" kl. I 28.03. M. Hajduk, A. Grzelka
klasowe etapy ligi ort. kl. III   A. Feder, M. Tomala
warsztaty świąteczne kl. IV - VII 26.03. A. Bartecka
ozdoba świąteczna - konkurs plastyczny kl. IV - VII 29.03. A. Bartecka
Konkurs biblijny kl. IV – VII 18 .03. D. Nowak
VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pisanka 2019"   D. Nowak
Konkurs czytelniczy "Wielkanoc w Bullerbyn" kl. III 18.03. A. Ziołek
Konkurs piosenki - OP, kl. I - III 28.03. K. Ceyza
VI Szkolny Test Samochodowy kl. II, III 12.03. J. Tunkiel, N. Namysł
Świetlicowy konkurs "Wiosenna łąka" 14.03. I. Ochal
Świetlicowy konkurs "Mam talent" 1.03. A. Branowska