Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym życzy

bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży,

niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień

oraz szczęśliwego powrotu we wrześniu do szkoły.

Dyrekcja Szkoły informuje, że rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego mogą zapisać dziecko na dyżur wakacyjny.

Zasady organizacji dyżurów wakacyjnych w przedszkolach
i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Poznań w roku szkolnym 2018/2019.

Przedszkole jako placówka nieferyjna funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący - § 12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017 r. poz. 649 ze zm.).

Przerwy w działalności przedszkola w okresie wakacyjnym związane są z prowadzonymi pracami remontowo -modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego.

Dzieci mają zapewnione w tym czasie miejsce w innym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole.

I. Zasady ogólne.

1. Z dyżurów mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2018/2019 do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań.
  2. Zapisy na dyżury wakacyjne prowadzone są z wykorzystaniem systemu elektronicznego NABÓR.
  3. We wszystkich dyżurujących przedszkolach/oddziałach przedszkolnych obowiązują
    te same zasady, terminy i kryteria zapisów.
  4. We wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny można wskazać 3 przedszkola/oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych.
  5. Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur wakacyjny mają dzieci uczęszczające do dyżurującego przedszkola/oddziału przedszkolnego, a następnie dzieci z innych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.
  6. Zapisy na dyżur wakacyjny prowadzony jest do poszczególnych placówek na miesiąc lipiec lub sierpień.
  7. Rodzic ma prawo zapisać dziecko na dyżur zarówno w lipcu, jak i sierpniu.

II. Wypełnianie wniosku:

1. Druk wniosku można otrzymać w sekretariacie placówki lub pobrać ze stron:

1. Po zalogowaniu się w systemie rodzice/prawni opiekunowie:
  • uzupełniają dane dziecka,
  • wskazują:
  • przedszkola/oddziały przedszkolne w kolejności od najbardziej preferowanego,
  • zapisują wniosek w systemie,
  • wydrukowany i podpisany wniosek składają w swoim macierzystym
  1. Rodzice/prawni opiekunowie, którzy nie korzystają z komputera i Internetu:
  • pobierają wniosek w przedszkolu/szkole,
  • wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają w swoim macierzystym
  • informacje zawarte we wniosku wprowadza do systemu elektronicznego placówka macierzysta.

III. Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny

1. W przypadku większej liczby zgłoszeń, niż dostępna liczb miejsc na dyżur wakacyjny stosuje się następujące kryteria i punkty:
    1. w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2018/2019 do tego przedszkola/ oddziału przedszkolnego (100 punktów),
    2. oboje rodzice/opiekunowie prawni pozostają w zatrudnieniu w ramach pracowniczego stosunku pracy, wykonują pracę na podstawie umowy cywilno-prawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą (kryterium stosuje się również do rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko (25 punktów),
    3. dziecko pochodzi z rodziny wielodzietnej (20 punktów)
    4. wybór I preferencji (15 punktów),
    5. wybór II preferencji (10 punktów),
    6. wybór III preferencji (5 punktów),
  2. Informacja o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur będzie dostępna w elektronicznym systemie NABÓR oraz w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostanie zakwalifikowane.
  3. Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur jest terminowe podpisanie przez rodziców/opiekunów prawnych potwierdzenia woli przyjęcia na dyżur w placówce,   do której dziecko zostało zakwalifikowane.
  4. Brak podpisania woli przyjęcia oznacza rezygnację z miejsca w dyżurującym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
  5. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte na dyżur do wybranych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych, mogą zgłosić się do innej dyżurującej placówki, która dysponuje wolnymi miejscami.
  6. Wykaz wolnych miejsc zostanie opublikowany w elektronicznym systemie NABÓR  i na stronie poznan.pl/oswiata.
  7. UWAGA! Dyżur wakacyjny w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej będzie uruchomiony jeśli wolę przyjęcia na dyżur potwierdzi minimum 15 rodziców.

IV.  Przyjęcie dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które uczęszczają do oddziałów integracyjnych lub specjalnych w przedszkolach ogólnodostępnych.

Rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, które w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczają do oddziału integracyjnego lub specjalnego składają wniosek o przyjęcie na dyżur bezpośrednio w przedszkolu. Na wniosku rodzic może wskazać 3 przedszkola, w których funkcjonują w bieżącym roku szkolnym oddziały integracyjne lub specjalne.

V. Dokumenty

Do wniosków rodzice dołączają oświadczenia:

1. o zatrudnieniu,
  2. o wielodzietności rodziny,
  3. w przypadku dzieci ubiegających się o przyjęcie do oddziałów integracyjnych lub specjalnych kopię orzeczenia.

Zakończenie roku szkolnego szkolnego odbędzie się 19.06.2019

•  8.00 – zak. kl. III (sala gimnastyczna i klasy)
  • 8.00 – zak. kl. 0, I, II (w klasach)
  • 9.30 – zak. kl. IV i V ( w sali gimnastycznej i w klasach)