Międzyszkolna debata o książce

16 stycznia pięciu reprezentantów naszego Samorządu Uczniowskiego wzięło udział w Międzyszkolnej Debacie Samorządów

 Uczniowskich pt. „Czytam, czytasz, czyta…, czyli dlaczego warto czytać książki?” zorganizowanej przez SP 21 w Poznaniu. Byli to Zofia Rusinek 5a, Lena Idczak 5b, Zuzanna Dendzik 6a, Hubert Kasprzak 6b oraz Adam Staniszewski 6d.  Podczas 3-godzinnej debaty uczniowie zapoznali się z światowym rankingiem najczęściej kupowanych książek oraz szkolnym rankingiem  SP 21 na najpopularniejszą książkę. W trakcie kolejnej części uczniowie poszczególnych szkół prezentowali przygotowane przez siebie fragmenty lektur, podczas gdy zadaniem pozostałych szkół było odgadnięcie jej tytułu oraz autora. Trzeba szczerze przyznać, że nasze dzieciaki okazały się oczytane, gdyż bezbłędnie udało im się odgadnąć wszystkie pozycje. Kolejnym punktem debaty była dyskusja uczniów na temat ulubionych pozycji literackich oraz lektur szkolnych, podczas której uczniowie polecali sobie wzajemnie warte przeczytania pozycje. Organizatorzy debaty przygotowali również 2 reportaże filmowe, w których mogliśmy posłuchać dlaczego uczniowie SP 21 lubią czytać książki oraz dlaczego czytanie jest tak wartościowe według podróżniczki Beaty Pawlikowskiej.   Na zakończenie spotkania uczniowie ponownie włączyli się w dyskusję na temat wartości czytania oraz wspólnie zabawili się w rozsypankę wyrazową, z której mieli utworzyć jak najwięcej znanych im tytułów książek. Cała impreza zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz wspólnym zdjęciem.