Wizyta Straży Pożarnej u klasy 5a

16 czerwca 2016 r. był ciekawym dniem w naszej szkole, szczególnie dla klasy Va.

Przybyli do nas przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu z interesującymi zajęciami edukacyjnymi. Prowadzone one były przez st. kpt. Alicję Borucką i mł. kpt. Emilię Pałubicką-Florczak, a towarzyszyli im - prawdziwy strażak i młoda dziewczyna z Ochotniczej Straży Pożarnej. Zagadnienia poruszane na tym spotkaniu dotyczyły bezpieczeństwa dzieci, także w czasie zbliżających się wakacji oraz poprzez film i prezentację multimedialną przybliżyły dzieciom pracę strażaków i znaki PPOŻ. W atrakcyjny sposób przedstawiciele straży pożarnej pokazali odpowiednie zachowania podczas różnych niebezpieczeństw (np. pożaru, ewakuacji), udzielanie pierwszej pomocy, numery alarmowe, czy obsługiwanie takiego sprzętu jak gaśnica. Wielkie emocje budziły przede wszystkim ćwiczenia praktyczne na boisku szkolnym – kto chciał, mógł spróbować udzielania pierwszej pomocy i gaszenia gaśnicą samochodową. Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy słodkie upominki i karty pracy, które poprzez zabawę utrwalały zdobyte wiadomości. Okazało się, że strażacy wolą zapobiegać niż gasić! Dlatego też taka profilaktyka jest bardzo ważna.

Jeszcze raz bardzo im dziękujemy! Klasa Va