18 maja 2016r odbył sie Szkolny Konkurs Informatyczny dla klas VI. Miło nam poinformować, że zdobywcą:

I miejsca został  Łukasz Grzegorzek klasa 6b

II miejsca - Anna Dąbrowska klasa 6c

III miejsca - Michał Bednarczyk klasa 6b i Kamila Szwarc klasa 6c

Po raz ósmy uczniowie klas I-III uczestniczyli w eliminacjach do konkursu Gżegżółka.

Wśród uczniów klas drugich ponownie jak w roku ubiegłym najlepszy wynik osiągnęła Sylwia Rybczyńska z klasy II c.

W klasach trzecich zwyciężyła Marianna Kulesza z klasy III b.

Uczennice reprezentowały naszą szkołę podczas finału w Szkole Podstawowej nr 84 przy ul. św. Szczepana w Poznaniu.

W kwietniu z okazji obchodów Tygodnia Zdrowia odbył się w naszej szkole konkurs dla klas IV-VI na rzeźbę. Ale nie byle jaką! Postacie, przedmioty, zwierzęta (i inne pomysły) musiały być wykonane z warzyw i owoców. Mogliśmy podziwiać pingwina z bakłażanu, żółwia z arbuza, figurki z kapusty, cebuli, marchwi, ziemniaka – jednym słowem – „Warzywniaki-cudaki” w pełnej krasie!

Więcej informacji"Warzywniaki - cudaki"

Jak corocznie, w marcu odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy dla klas VI „Fryderyk Chopin i jego muzyka”. Trzyosobowe reprezentacje klas zmagały się z pytaniami dotyczącymi życia Chopina, jego twórczości oraz konkursów jego imienia. Uczniowie rozpoznawali także fragmenty utworów i zdjęcia dotyczące Fryderyka Chopina. Pozostali uczniowie kibicowali swoim przedstawicielom.

Więcej informacji„Fryderyk Chopin i jego muzyka”