Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej

28 kwietnia uczniowie klasy szóstych w składzie – Karolina Kaczorek, Martyna Czwojdzińska, Wojciech Laskowski oraz Wojciech Jacewicz wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej zorganizowanym przez Gimnazjum nr 27.

W trakcie zmagań uczniowie odpowiadali na pytania związane z Unią Europejską, losowali pytania dotyczące zakresu kultury, sztuki, znajomości zabytków, wiedzy ogólnej dotyczącej czterech państw członkowskich - Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Hiszpanii oraz rozwiązywali test językowy z j. angielskiego. Mimo drobnych potknięć w trakcie losowania uczniowie wykazali się dużą wiedzą o Unii Europejskiej oraz pokonali swoich rówieśników podczas testu językowego. Nasza drużyna zajęła I miejsce pokonując tym samym inne reprezentacje klas szóstych.

Gratulujemy !!!